Все, що ви хотіли знати про біль в шиї та лікування
Біль у шиї може бути різною: від неприємних відчуттів до більш серйозних станів, які вимагають хірургічного втручання. Цей недуг зачіпає приблизно 80% людей на різних етапах життя. Він може бути викликаний неправильним положенням тіла під час сну, проблемами з поставою або травмою.
При захворюваннях шийного відділу хребта ви можете спостерігати наступні симптоми:
- Біль у шиї або плечі;
- Біль, поколювання або оніміння в руках, передпліччях або пальцях;
- Слабкість в руках або ногах;
- Часте підсковзування і спотикання під час ходьби;
- Втрата ваги;
- Головні болі;
- Нудота.
Типи болю в шиї:
Біль у шиї включає неприємні відчуття, скутість і напругу м'язів, які можуть зачіпати ще й плечі, передпліччя і руки. Також пацієнти повідомляють про легкий або сильний головний біль. Найбільш частою причиною є старіння хребта, в результаті чого в міжхребцевих дисках відбуваються дегенеративні процеси, які можуть стати причиною грижі хребта.
Гострий біль виникає раптово як результат травми або стресу. У більшості випадків, він проходить через 7-10 днів за допомогою відпочинку, льоду і знеболюючих препаратів. Для симптомів, які зберігаються довше, ніж кілька тижнів, рекомендується огляд лікаря. У таких випадках лікар зазвичай призначає рентген і МРТ, за результатами яких призначає консервативну терапію. Вона включає в себе протизапальні і знеболюючі препарати, фізіотерапію, голковколювання і масаж.
Хронічний біль визначається як біль в шиї, який триває більше трьох місяців. Люди, яким не допомогло консервативне лікування, можуть спробувати хірургічне втручання.
Відповіді лікаря на часті питання:
Що викликає біль у шиї?
- Насправді, існує безліч різноманітних причин. Основні з них - погана механіка тіла (неправильне положення, проблеми з поставою), грижа міжхребцевого диска, перелом хребта, м'язові спазми, деформація хребта, остеоартрит.
Як уникнути хірургічного втручання?
- Кращий спосіб уникнути операції - підтримувати фізичну форму, позбавитися від зайвої ваги, відмовитися від паління і регулярно виконувати розминку шиї. Альтернативні методи лікування, такі як масаж, мануальна терапія і ЛФК, можуть полегшити симптоми і дозволити пацієнтам уникнути або відкласти хірургічне втручання.
При початкових проявах болю в шиї дійсно корисними можуть виявитися електромасажери у вигляді подушки або ручних апаратів. При належній якості і інтенсивності роботи, такі апарати стають відмінними помічниками, швидко і ефективно знімуть неприємні відчуття без медикаментозного втручання. Ось кілька вартих уваги апаратів для самомасажу шиї в домашніх і робочих умовах:
Масажна роликова подушка Zoryana Yabluko
Професійний ручний масажер MX-3500
Масажна подушка для шиї Compact S
Роликовий розминаючий комір Zoryana Komir
У яких випадках не обійтися без операції?
- При невдачі консервативної терапії, дисфункції шийних хребців і прогресуючих неврологічних проблемах.
Які ризики мене чекають при відкладанні операції?
- У більшості випадків, це індивідуально. Варто пам'ятати, що при стисненні нерва протягом тривалого часу можливі незворотні пошкодження. Якщо пацієнт відчуває слабкість, оніміння кінцівок, втрату рівноваги, то звернутися до фахівця потрібно якомога швидше.
Схожі статті
Рекомендовані товари
Теги: біль у шиї, біль у спині, остеохондроз