3 міфи про біль в спині та шиї
Протягом всього життя кожна людина відчуває біль в спині та шиї. Існує думка, що ця проблема стосується тільки літніх людей, спортсменів чи тих, хто щодня виконує важку фізичну роботу. Але, насправді, біль в спині набагато частіше турбує людей у віці від 35 до 55 років. І нижче ви знайдете ще 3 міфи про біль в спині та шиї, які заважають ефективному лікуванню.
1. Щоб визначити причину болю в спині, необхідно зробити рентген
Коли пацієнт звертається до лікаря з болем в спині, насамперед, лікар призначає рентген або магнітно-резонансну томографію. Насправді, коли лікар не виявив ознак серйозної патології хребта, в подібних дослідженнях немає необхідності. Більшість проблем з хребтом, які виявляє МРТ, не мають прямого зв'язку із болем в спині, а є частиною природного старіння організму, так само як сивина або поява зморшок.
Якщо ж ви зробили МРТ, рентген або КТ, в результаті чого виявилися зміни в хребетних дисках, розрив фіброзного кільця або протрузія, варто пам'ятати, що подібні хвороби стають причиною неприємних відчуттів тільки в 1-2% випадків. Зазвичай, всі ці явища розвиваються безболісно. Виявивши на рентгенівському знімку якусь проблему із хребтом, наприклад, протрузію, лікар починає лікувати саме її, що ніяк не допоможе вам позбутися від болю в спині та шиї.
До слова, протрузія - це дегенеративний процес хребта, при якому міжхребцевий диск зневоднюється, а також знижується його пружність та висота. Згодом, розміри протрузії можуть збільшитися, зменшитися або залишитися без змін. На її місці може утворитися грижа диска, а може і не утворитися. Передбачити розвиток подій неможливо, адже більшість факторів залежать від генетики.
2. Причина болю в спині та шиї - проблеми з хребтом і поставою
Біль у спині виникає у людей з малорухливим способом життя, надмірною вагою або шкідливими звичками. Це три найбільш поширені причини виникнення болю в спині та шиї. Як було сказано раніше, проблеми з хребтом не є причиною болю.
Також жодне дослідження не підтвердило виникнення болю в спині через погану поставу. Але, в деяких випадках, неправильна постава може сприяти появі болю. Наприклад, надмірний прогин в попереку (гіперлордоз) під час фізичного навантаження, може стати причиною болю в спині через перенавантаження міжхребцевих суглобів. Виправити це допоможе дотримання техніки виконання вправ і розуміння того, як працює біомеханіка м'язів, хребта та суглобів.
3. Відкладення солей провокує біль у спині
Один з найбільш популярних міфів полягає в необхідності "вимивати" та "розбивати" відкладення солей на хребті, щоб позбутися від болю в спині та шиї. Говорячи про солі, маються на увазі патологічні нарости на поверхні кісткової тканини - остеофіти. Їх добре видно на рентгенівських знімках і саме їх приймають за нарости солей. Самі остеофіти не викликають болю в спині та шиї. Вони є наслідком старіння нашого тіла. Але якщо нарости утворилися занадто близько до хребетного каналу та міжхребцевих отворів, вони впливають на нервові закінчення, що викликає біль або порушення чутливості.
Зверніть увагу, що остеофіти - це кісткова тканина, яку не можна розчинити, розбити, або розім'яти. Ліки, дієти, масаж, магнітотерапія, електрофорез і т.п. - все це не вплине на розвиток остеофітів.
Як же лікувати біль в спині?
Щоб позбутися від болю у спині або запобігти його, потрібно більше рухатися, позбутися шкідливих звичок та зайвої ваги. Сотні досліджень підтверджують ефективність йоги та пілатесу для позбавлення від болю в спині. І навіть звичайна ходьба має доведену ефективність.
Також від болю в спині допомагають нестероїдні протизапальні препарати, масаж та мануальна терапія. Якщо біль турбує вас часто, то і сеанси масажу повинні бути регулярними. І хоч це дуже приємна процедура, не завжди вдається виділити час на похід до масажиста. Що вже говорити про фінансову частину питання. В такому випадку, ми рекомендуємо купити масажер для спини. Сучасні електромасажери мають невеликий розмір, високу ефективність та невелику вартість, в порівнянні із сеансами у масажиста. Якісний масажер допоможе вам зняти біль в спині навіть за 15-хвилинний сеанс.
Отже, не звертайте увагу на міфи про біль в спині та шиї, бо це веде лише до марної трати грошей і часу, але не позбавить від проблеми. Бережіть своє здоров'я, більше рухайтеся та ваша спина буде в безпеці!